Histori e shkurtër e estetikës View larger

Histori e shkurter e estetikes

Elio Franzini, Maddalena Mazzocut-Mis BPS0072

New product

Përshkrim i shkurtër

Teksti paraqet çastet kryesore të historisë së disiplinës së estetikës duke nisur që nga Antikiteti, kur ajo përfton vetëdije për ekzistencën e saj. Duke u afruar në periudhën moderne, ligjërimi shtrihet mbi çështje estetike të hapura nga rrymat kryesore filozofike të ditëve tona, që u kanë rezervuar problemeve të saj një rol me rëndësi dhe shpesh një përcaktim të vërtetë të fushave të veta teorike.

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
ISBN9789928185532

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages201
ISBN9789928185532
Shtëpia botueseBreve storia dell'estetica
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEldon Gjikaj
I ri1