Poetika Shqipe Shiko më të madhe

Vetëm online

Poetika Shqipe

Sabri Hamiti FB0087

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në të janë përfshirë librat e studimeve e të kritikës letrare: "Bioletra", "Tematologjia" dhe "Albanizma". Akademiku Hamiti në këtë vepër, vijon studimin sistematik e sistemor të letërsisë shqipe, duke trajtuar tema e ide, prosede e fenomene letrare të shtrira në kohë.

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789994356720

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe631
ISBN9789994356720
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër