Kandidati

Ben Blushi UE0005

New product

Përshkrim i shkurtër

Një nga romanet e angazhuara më të suksesshëm, që doli në prag të zgjedhjeve vendore të vitit 2015, që shquhet për sarkazëm dhe fuqi goditëse shprehëse

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MAPO Editions
ISBN9789928190581

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

 Blushi kapërcen kufijtë imagjinarë për të lëshuar silurën e tij të fantazisë mbi ngjarjet politike të ditëve tona. "Kandidati" i Blushit merr përsipër të na tregojë se si zhvillohen zgjedhjet në Shqipëri…Bëhet fjalë për njërin nga kandidatët për Bashkinë e Basenit, i cili vdes papritur, para hapjes së fushatës zgjedhore dhe, megjithatë, fiton. Ai quhet Kadim Sedini, emër që ngjan shumë me atë të kryebashkiakut Qazim Sejdinit. Romani është i ndërtuar mbi provokimin

Data sheet

pages218
ISBN9789928190581
Shtëpia botueseMAPO Editions
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveSecond edition
Përmasat16.5x23