Reduced price! Gruaja e shiut View larger

Gruaja e shiut

Bashkim Hoxha BOM0003

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani “Gruaja e Shiut” është një arritje e shkrimtarit Bashkim Hoxha dhe padyshim një nga kulmet e krijimtarisë letrare të tij. Sipas autorit, mesazhi që përcillet në këtë libër është përgjegjshmëria e të jetuarit dhe rezistenca për ti bërë ballë konteksteve historike 

More details

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1

595 Lekë

-15%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Që në fillim të romanit autori na vë përballë dilemës se kush është me të vërtetë në jetën reale personazhi i poezisë “Gruaja e Shiut”, poezi nga më të njohurat në mbarë vendin.

Pretendime të shumta, nga personazhe të shumta! Po shkrimtari i arratisur na jep ndonjë përgjigje për këtë!?

Personazhe të krijuara, emra realë, protagonistë të përfaqësuar nga iniciale janë të ndërthurur aq mjeshtërisht me njeri-tjetrin, saqë na sjellin pranë një bote aq afër reales, e cila e çon lexuesin deri në një fantazi të shfrenuar!

                                                           

Data sheet

pages188
Shtëpia botueseOMSCA-1
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë