Sedimentologjia dinamike dhe stratigrafia sizmike View larger

Sedimentologjia dinamike dhe stratigrafia sizmike

Sazan Guri SAZ0015

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri është i përbërë nga koncepte të tilla si Interpretimi Praktik Sizmik, gjeologji dhe shkurtimet sizmike, pasqyra e Stratigrafisë sekuenciale sizmike depozituese, ndryshimet relative të nivelit të detit, që do të thotë Krono-stratigrafi e reflektimit sizmik, reflektimet sizmike korralacioni i paleontologjisë. Interpretimi stratigrafik i modeleve të reflektimit sizmik në ruajtjen e sekuencave dhe procedurat e interpretimit të stratigrafisë sizmike. 

11110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Barleti
ISBN9995603837

3 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 other products in the same category:

Data sheet

pages265
ISBN9995603837
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë