Historia e arkitektures boterore Shek V-XIX View larger

Historia e arkitektures boterore Shek V-XIX

Vera Bushati A-000027

New product

Përshkrim i shkurtër

"Në tekst përfshihen Arkitektura Bizantine, Romanike, Gotike, e Lindjes së Largët Prekolumbiane, Islamike, Rilindjes, Barokut dhe ajo e klasicizmit. Strukturimi i tekstit në bazë të stileve, duke ruajtur kriterin kronologjik, realizohet duke kaluar nga rradhitja e kushteve historiko-shoqërore dhe arkitektonike në periodizimin e secilës periudhë, për t’i lejuar studentët, që të ndjekin natyrshëm historinë e dukurive në rastet e ndryshme arkitektonike.

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN9789928405340

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

25 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages189
ISBN9789928405340
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë