Bazat e shkences mjedisore View larger

Bazat e shkences mjedisore

Sazan Guri, Marianthi Guri SAZ0001

New product

Përshkrim i shkurtër

Qëllimi i kësaj tematike është që të njihni shkencën e mjedisit, historinë e ruajtjes së mjedisit dhe mbrojtjes së natyrës. Gjithashtu, një aspekt tjetër i qëllimit është dhe njohja me vlerat estetike dhe morale të natyrës, qëndrueshmërinë dhe brishtësinë e saj, si t’i ruajmë këto vlera dhe si të kujdesdemi për natyrën dhe dilemat mjedisore për të ardhmen e planetit.

More details

11110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Barleti
ISBN97789928425843

3 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 other products in the same category:

More info

Shkenca e mjedisit është një studim sistematik i mjedisit dhe vendit, e cila na përket dhe ne. Si një shkencë relativisht e re, ndërdisiplinore, ajo përfshin dhe shkencat e natyrës, shkencat shoqërore dhe njerëzore në një studim të plotë të botës rreth nesh. Në ndryshim nga shumë disiplina të tjera, shkenca e mjedisit është e orientuar drejt një misioni.

Në fund të këtij kapitulli ju duhet të dini:

Çfarë është shkenca mjedisore;

Historinë e shkurtër të ruajtjes së mjedisit;

Rrënjët historike të mbrojtjes së natyrës;

Si t’i ruajmë vlerat estetike dhe morale të natyrës;

Sa e qëndrueshme dhe e brishtë është ajo;

Dilemat mjedisore për të ardhmen e planetit tonë;

A duhet të besojmë tek një e ardhme më e mirë bazuar në mësimet nga e kaluara dhe në zhvillimin aktual të shkencës?

Data sheet

pages268
ISBN97789928425843
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë