Reduced price! Saranda qyteti i munguar View larger

Saranda qyteti i munguar

Sotir Dhamo, Gjergj Thoma, Besnik Aliaj A-008403

New product

Përshkrim i shkurtër

Saranda Qyteti i Munguar është rileximi i historisë së qytetit dhe vendmbajtësit të tij gjeografik, me ndjeshmërinë bashkëkohore për të rikuperuar urbanen dhe natyrën në një kohë kur duket qytetet tona kanë humbur orjentimin; është një sinjal për të kuptuar se si fusha e kërkimeve me focus historinë e qytetit mund të bëhet active dhe pjesëmarrëse për të ndërtuar vlera të së ardhmes; përpjekje për të kuptuar se si zgjidhje në të kaluarën mund të ndikojnë të tashmen dhe të ardhmen.    

998 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN9789928347060
Viti i botimit2022

1 350 Lekë

-25%

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

15 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages331
ISBN9789928347060
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1