Fjalor i teknologjise se informacionit anglisht - shqip – Pegi View larger

Fjalor i teknologjise se informacionit anglisht - shqip – Pegi

Erion Çano, Edmond Tupja PE0501

New product

Përshkrim i shkurtër

Gjatë këtyre tri dekadave të fundit të epokës së internetit, teknologjia e informacionit dhe drejtimet tekniko-shkencore të lidhura me të, si: elektronika, informatika, robotika dhe telekomunikimi, kanë shënuar një përparim të pandalshëm.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928371355

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gjatë këtyre tri dekadave të fundit të epokës së internetit, teknologjia e informacionit dhe drejtimet tekniko-shkencore të lidhura me të, si: elektronika, informatika, robotika dhe telekomunikimi, kanë shënuar një përparim të pandalshëm.

Shpikje të tilla si kompjuteri personal, interneti, tregtia elektronike, telefonat e mençur, rrjetet shoqërore virtuale e shumë dukuri të tjera, kanë sjellë ndryshime të mëdha në kulturën dhe komunikimin tonë të përditshëm.

Nga ana tjetër, paralelisht, hyrja e vrullshme e fjalëve angleze ka qenë e pakontrolluar, sidomos në gjuhën e folur. Problemet e mospërshtatjes së fjalëve të huaja po vihen re edhe ne botime, madje edhe në tekstet shkollore që kanë ndikim të drejtperdrejtë në formimin gjuhësor dhe shkencor të të rinjve e të rejave.

Data sheet

pages178
ISBN9789928371355
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1