Hyrje ne arkitekture View larger

Hyrje ne arkitekture

Leonardo Benevolo BDI0344

New product

Përshkrim i shkurtër

Hyrje në arkitekturë, vepër tashmë klasike - plotësisht e përditësuar në sistemin e vet ikonografik - mbetet një domosdoshmëri për këdo që dëshiron një njohje fillestare të arkitekturës së shkuar dhe të tashme. Kjo histori arkitekture është ndarë në mënyrën më tradicionale: fillon nga Greqia e Lashtë, përfshin antikitetin klasik dhe ngjarjet europiane deri në ditë tona.

More details

497 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928103086

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 other products in the same category:

More info

Është paksa më e zgjeruar se historia e arkitekturës që mësohet në shkollat e mesme italiane, e cila lidh me të njëjtin fill artin klasik dhe artin italian, dhe që vetëm së fundmi ka marrë në shqyrtim Europën dhe botën, për periudhën moderne. Ky libër synon të nxisë një diskutim të gjerë, duke folur pikërisht për shprehitë e marra nga edukimi bazë dhe duke hedhur së paku ndonjë dyshim mbi ndarjen vertikale të lëndëve; ashtu si në shkollë diskutimi mbështetet mbi përvojën që studentët eksperimentojnë në tavolinën e vizatimit, po ashtu, duke iu drejtuar një publiku më të gjerë, diskutimi duhet mbështetur mbi përvojën e qytetit që çdokush e zotëron, për të treguar se problemet e arkitekturës nuk janë çështje specialistësh, por prekin interesat e gjithsecilit, se gjykimet mbi përvojat e kaluara mund tu brendashkruhen shqetësimeve të së tashmes dhe vendimeve për të ardhmen.

Data sheet

pages256
ISBN9789928103086
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArta Marku