Sedimentologjia dinamike dhe stratigrafia sizmike Shiko më të madhe

Sedimentologjia dinamike dhe stratigrafia sizmike

Sazan Guri SAZ0015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri është i përbërë nga koncepte të tilla si Interpretimi Praktik Sizmik, gjeologji dhe shkurtimet sizmike, pasqyra e Stratigrafisë sekuenciale sizmike depozituese, ndryshimet relative të nivelit të detit, që do të thotë Krono-stratigrafi e reflektimit sizmik, reflektimet sizmike korralacioni i paleontologjisë. Interpretimi stratigrafik i modeleve të reflektimit sizmik në ruajtjen e sekuencave dhe procedurat e interpretimit të stratigrafisë sizmike. 

11110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Barleti
ISBN9995603837

3 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe265
ISBN9995603837
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë