I ri Cmim i reduktuar! Saranda qyteti i munguar Shiko më të madhe

Saranda qyteti i munguar

Sotir Dhamo, Gjergj Thoma, Besnik Aliaj A-008403

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Saranda Qyteti i Munguar është rileximi i historisë së qytetit dhe vendmbajtësit të tij gjeografik, me ndjeshmërinë bashkëkohore për të rikuperuar urbanen dhe natyrën në një kohë kur duket qytetet tona kanë humbur orjentimin; është një sinjal për të kuptuar se si fusha e kërkimeve me focus historinë e qytetit mund të bëhet active dhe pjesëmarrëse për të ndërtuar vlera të së ardhmes; përpjekje për të kuptuar se si zgjidhje në të kaluarën mund të ndikojnë të tashmen dhe të ardhmen.    

998 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN9789928347060

1 350 Lekë

-25%

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

15 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe331
ISBN9789928347060
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë