Dy librat e Valbona Banka per femije

Valbona Banka SET0178

New product

Përshkrim i shkurtër

Valbona Banka është një emër i ri në letërsinë për fëmijë, por që tashmë ka të shkruar tre vepra për lexuesit e vegjël. Me rastin e fitimit të cmimit për librin më të mirë për fëmijë për vitin 2022 nga Bukinist.al dhe blogu Leximtari ne kemi bërë bashkë në një set librin fitues “Aria hidh e prit” dhe “Zgjohu kërshëri”, si rekomandime edhe për lexuesit e vegjël gjatë pushimeve verore.

More details

11209 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint

1 170 Lekë

-10%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra përmban:

“Aria hidh e prit” nga Valbona Banka

Ky libër është vetëm fillimi i rrugëtimit të Arias çamarroke, plot vitalitet dhe energji pozitive: Nje histori për dashurinë pa kushte që buron në zemrën e çdo femije! Forcën brenda vetes dhe të vërtetën që thyen barriera dhe kapërcen kufijte! Në mbyllje të procesit të votimit online për librin më të mirë të vitit 2022 nga Bukinist.al dhe blogu Leximtari.al, - në kategorinë “Libri për fëmijë”, është përzgjedhur libri “Aria, hidh e prit” me autore Valbona Banka, hedhur në qarkullim nga shtëpia botuese “Mediaprint”, me redaktore Arta Markun.

“Zgjohu kërshëri”

Kersheria eshte nje deshire, nje nxitje, apo nje shtyse per te mesuar gjera te reja qe nuk i dime... Kur je femije, kesheria eshte gjithnje me ty, kur rritesh, kujtohu ta zgjosh! Kesaj here eshte shnderruar ne nje personazh simpatik dhe te kendshem qe i pelqen shume te rrije me femijet , po aq sa edhe femijeve u pelqen te rrijne me te. Kersheria magjepses ben qe femijet te zbulojne shijen e kthimit ne vendlindje, nje vend joshes qe quhet Fshati i Bekuar....

Data sheet

Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitMbi 8 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1