Reduced price! Eja me mua View larger

Eja me mua

Roberto Saviano BD0155

New product

Përshkrim i shkurtër

Tetë kapituj, tetë histori, një portret unik të Italisë së sotme të nënshkruar nga autori i bestseller-it ndërkombëtar Gomorra. Roberto Saviano gërmon brenda disave prej plagëve të vjetra dhe të reja që brengosin Italinë.

More details

497 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994302079

720 Lekë

-10%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

I ideuar dhe i drejtuar nga Roberto Saviano dhe Fabio Fazio, Eja me mua qe ngjarja televizive e vitit, më e ndjekur se ndeshjet e Champions League-s dhe se reality show-t. Tani Eja me mua është një libër që i bën sërish të arritshme për publikun këto histori në një formë të rishikuar dhe të pasuruar gjerësisht. Duke i shndërruar, edhe një herë, në histori të të gjithëve. Roberto Saviano gërmon brenda disave prej plagëve të vjetra dhe të reja që brengosin Italinë.njohja e munguar e vlerës së Bashkimit kombëtar, mekanizmi i pabesë i makinës së baltës, ekspansioni i kriminalitetit të organizuar në Veri, emergjenca e pafund e plehrave në Napoli, tragjeditë e shumta të paralajmëruara. Pranë denoncimit është edhe rrëfimi i mallëngjyer dhe i admiruar i jetëve të jetuara me ndershmëri dhe kurajë: sfida pa armë e don Giacomo Panizza-s ndaj ndrangheta-s kalabreze, lufta e Piergiorgio Welby-t në emër të jetës dhe të së drejtës, mbrojtja e Kushtetutës nga Piero Calamandrei. Shembuj mbi të cilët mund të mbështetemi ende për tu ringritur dhe për të ndërtuar një Itali të ndryshme.

Data sheet

pages184
ISBN9789994302079
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
PërkthyesiArdian Beshaj