Eja me mua Shiko më të madhe

Eja me mua

Roberto Saviano BD0155

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tetë kapituj, tetë histori, një portret unik të Italisë së sotme të nënshkruar nga autori i bestseller-it ndërkombëtar Gomorra. Roberto Saviano gërmon brenda disave prej plagëve të vjetra dhe të reja që brengosin Italinë.

Më shumë detaje

497 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994302079

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

I ideuar dhe i drejtuar nga Roberto Saviano dhe Fabio Fazio, Eja me mua qe ngjarja televizive e vitit, më e ndjekur se ndeshjet e Champions League-s dhe se reality show-t. Tani Eja me mua është një libër që i bën sërish të arritshme për publikun këto histori në një formë të rishikuar dhe të pasuruar gjerësisht. Duke i shndërruar, edhe një herë, në histori të të gjithëve. Roberto Saviano gërmon brenda disave prej plagëve të vjetra dhe të reja që brengosin Italinë.njohja e munguar e vlerës së Bashkimit kombëtar, mekanizmi i pabesë i makinës së baltës, ekspansioni i kriminalitetit të organizuar në Veri, emergjenca e pafund e plehrave në Napoli, tragjeditë e shumta të paralajmëruara. Pranë denoncimit është edhe rrëfimi i mallëngjyer dhe i admiruar i jetëve të jetuara me ndershmëri dhe kurajë: sfida pa armë e don Giacomo Panizza-s ndaj ndrangheta-s kalabreze, lufta e Piergiorgio Welby-t në emër të jetës dhe të së drejtës, mbrojtja e Kushtetutës nga Piero Calamandrei. Shembuj mbi të cilët mund të mbështetemi ende për tu ringritur dhe për të ndërtuar një Itali të ndryshme.

Të dhëna

Faqe184
ISBN9789994302079
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
PërkthyesiArdian Beshaj