Asegai View larger

Asegai

Wilbur Smith BUE267

New product

Përshkrim i shkurtër

«Asegai» është nga veprat e fundit të Wilbur Smithit. «Ky libër, shkruan një tjetër shkrimtar i madh, Stefen King, është një nga romanet historikë më të mirë. I tillë është Wilbur Smith. Ky kalorës modern i shkrimtarëve të shquar.»

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789995652708
Viti i botimit2009

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Është viti 1913 dhe ish oficeri Leon Kortni, që është bërë gjahtar profesionist, ndodhet në Afrikën Lindore Britanike duke shoqëruar njerëz të pasur e të fuqishëm nga Evropa dhe Amerika në safarin përreth territorit ku jetojnë fiset masai. Një nga klientët e tij është konti gjerman Oto fon Merbah, një industrialist i fuqishëm, që ka firmë të prodhimit të avionëve dhe të makinave të luftës për llogari të ushtrisë së Kajzerit. Por Leoni se kishte menduar se do të binte në dashuri me Evën, të dashurën enigmatike e shumë të bukur të kontit. Para se të shpërthente Lufta e Parë Botërore, Leoni rekrutohet nga ungji i tij, Penrod Ballantajni, komandanti i forcave britanike në Afrikën Lindore, që të mbledhë informata të vlefshme nga fon Merbah. Leoni vihet në dijeni të një komploti kundër Britanisë, ku janë përfshirë edhe të mbijetuarit boerë të Afrikës së Jugut, koloni britanike. Vetërm kur Eva dhe Oto fon Merbahu kthehen në Afrikë Leoni zbulon se çfarë fshihet pas komplotit...

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages358
ISBN9789995652708
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKozeta Çuadari