Asegai Shiko më të madhe

Asegai

Wilbur Smith BUE267

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

«Asegai» është nga veprat e fundit të Wilbur Smithit. «Ky libër, shkruan një tjetër shkrimtar i madh, Stefen King, është një nga romanet historikë më të mirë. I tillë është Wilbur Smith. Ky kalorës modern i shkrimtarëve të shquar.»

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789995652708

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Është viti 1913 dhe ish oficeri Leon Kortni, që është bërë gjahtar profesionist, ndodhet në Afrikën Lindore Britanike duke shoqëruar njerëz të pasur e të fuqishëm nga Evropa dhe Amerika në safarin përreth territorit ku jetojnë fiset masai. Një nga klientët e tij është konti gjerman Oto fon Merbah, një industrialist i fuqishëm, që ka firmë të prodhimit të avionëve dhe të makinave të luftës për llogari të ushtrisë së Kajzerit. Por Leoni se kishte menduar se do të binte në dashuri me Evën, të dashurën enigmatike e shumë të bukur të kontit. Para se të shpërthente Lufta e Parë Botërore, Leoni rekrutohet nga ungji i tij, Penrod Ballantajni, komandanti i forcave britanike në Afrikën Lindore, që të mbledhë informata të vlefshme nga fon Merbah. Leoni vihet në dijeni të një komploti kundër Britanisë, ku janë përfshirë edhe të mbijetuarit boerë të Afrikës së Jugut, koloni britanike. Vetërm kur Eva dhe Oto fon Merbahu kthehen në Afrikë Leoni zbulon se çfarë fshihet pas komplotit...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe358
ISBN9789995652708
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKozeta Çuadari