Te kursesh para View larger

Te kursesh para

Rebecca Rissman A-000481

New product

Përshkrim i shkurtër

Të kursesh para është pjesë e serisë Paraja nëpër botë. Në këtë libër iu prezantojnë fëmijëve konceptin e parasë, shkëmbimit dhe diversitetit global.

More details

999 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080226
Viti i botimit2018

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Me fjali të thjeshta dhe ilustrim  fotografik, jepet koncepti i fitimit të parasë nëpërmjet ofrimit të shërbimeve dhe punës; tregohen se ku dhe për çfarë shpenzohen paratë; tregohet pse njerëzit kursejnë, përse shërbejnë kursimet dhe ku i vendosin ato.

Në fund të çdo libri ka një përmbledhje të koncepteve të dhëna dhe një udhëzues për t’u përdorur nga prindërit dhe mësuesit.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789928080226
RedaktoriDonika Qirici
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAviola Kristo