Te kursesh para Shiko më të madhe

Te kursesh para

Rebecca Rissman A-000481

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Të kursesh para është pjesë e serisë Paraja nëpër botë. Në këtë libër iu prezantojnë fëmijëve konceptin e parasë, shkëmbimit dhe diversitetit global.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080226

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Me fjali të thjeshta dhe ilustrim  fotografik, jepet koncepti i fitimit të parasë nëpërmjet ofrimit të shërbimeve dhe punës; tregohen se ku dhe për çfarë shpenzohen paratë; tregohet pse njerëzit kursejnë, përse shërbejnë kursimet dhe ku i vendosin ato.

Në fund të çdo libri ka një përmbledhje të koncepteve të dhëna dhe një udhëzues për t’u përdorur nga prindërit dhe mësuesit.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928080226
RedaktoriDonika Qirici
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAviola Kristo