Paraja nga lashtesia ne ditet tona View larger

Paraja nga lashtesia ne ditet tona

Lori McManus A-000473

New product

Përshkrim i shkurtër

Autorja jep historinë e parasë në kohë, duke e shoqëruar me shumë ilustrime dhe shembuj interesantë. Historia e parasë vjen deri në kohët moderne, me fakte të panjohura, duke dhënë një informacion shumë të vlefshëm.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080073

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Paraja nga lashtësia në ditët tona  është pjesë e serisë Të kuptojmë paranë. Ky libër u jep përgjigje shumë pyetjeve të tilla, si: Si zhvillohej tregtia në lashtësi? Kush i shpiku monedhat? Si duket paraja në vende të ndryshme të botës etj.

Libri ofron për lexuesin mjaft kuriozitete, të cilat zbulohen edhe nëpërmjet fotove dhe hartave autentike, shembujve dhe pyetjeve.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928080073
RedaktoriDonika Qirici
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlma Mushi