Paraja nga lashtesia ne ditet tona Shiko më të madhe

Paraja nga lashtesia ne ditet tona

Lori McManus A-000473

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Autorja jep historinë e parasë në kohë, duke e shoqëruar me shumë ilustrime dhe shembuj interesantë. Historia e parasë vjen deri në kohët moderne, me fakte të panjohura, duke dhënë një informacion shumë të vlefshëm.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080073

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Paraja nga lashtësia në ditët tona  është pjesë e serisë Të kuptojmë paranë. Ky libër u jep përgjigje shumë pyetjeve të tilla, si: Si zhvillohej tregtia në lashtësi? Kush i shpiku monedhat? Si duket paraja në vende të ndryshme të botës etj.

Libri ofron për lexuesin mjaft kuriozitete, të cilat zbulohen edhe nëpërmjet fotove dhe hartave autentike, shembujve dhe pyetjeve.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928080073
RedaktoriDonika Qirici
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlma Mushi