Paraja dhe tregtia View larger

Paraja dhe tregtia

Patrick Catel A-000472

New product

Përshkrim i shkurtër

Paraja dhe tregtia është pjesë e serisë Të kuptojmë paranë. Në libër shpjegohet koncepti i ekonomiksit, i burimeve të pamjaftueshme, përballë nevojave në rritje.

More details

1000 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080066
Viti i botimit2018

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nëpërmjet shembujve tregohet  lidhja ndërmjet zhvillimit ekonomik dhe tregtisë.  Gjithashtu lexuesi njihet edhe me organizmat më të fuqishme botërore të tregtisë dhe funksionet e tyre. Shpjegimi i globalizimit si fenomen bëhet nëpërmjet shembujve që tregojnë se si ka influencuar ai në zhvillimin e vendeve të caktuara.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789928080066
RedaktoriDonika Qirici
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtur Hadaj