Paraja dhe tregtia Shiko më të madhe

Paraja dhe tregtia

Patrick Catel A-000472

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Paraja dhe tregtia është pjesë e serisë Të kuptojmë paranë. Në libër shpjegohet koncepti i ekonomiksit, i burimeve të pamjaftueshme, përballë nevojave në rritje.

Më shumë detaje

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080066

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nëpërmjet shembujve tregohet  lidhja ndërmjet zhvillimit ekonomik dhe tregtisë.  Gjithashtu lexuesi njihet edhe me organizmat më të fuqishme botërore të tregtisë dhe funksionet e tyre. Shpjegimi i globalizimit si fenomen bëhet nëpërmjet shembujve që tregojnë se si ka influencuar ai në zhvillimin e vendeve të caktuara.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789928080066
RedaktoriDonika Qirici
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtur Hadaj