Dashuri pa rezistence View larger

Dashuri pa rezistence

Gilles Rozier BDI0037

New product

Përshkrim i shkurtër

I vendosur në Francën e pushtuar nga nazistët, në atë botë vulgare të sunduar nga ligësia dhe shtypja, "Dashuri pa rezistencë" i Gilles Rozier-së është një roman mbi instinktin seksual dhe dëshirën e pashtershme.

More details

901 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789994346578
Viti i botimit2008

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gjëra të tmerrshme ndodhin vazhdimisht. Ndaj ne gozhdohemi, shqetësohemi dhe rrëmbehemi nga narratori pa emër. "Nëse doni t'ju tregoj çka ndodhur", kështu fillon libri, "le të vëmë pak Shuman. Muzika e tij më fut gjithmonë në kujtime. Lieder, po". Ky është një tregues i aftësisë dhe i talentit të Rozier-së që me vetëdije fut Shumanin dhe kufijtë, sakaq të zbehur, mes rezistencës dhe bashkëpunimit, heroizmit dhe çmendurisë, kënaqësisë dhe vuajtjes, pasionit dhe sundimit, gjinisë dhe seksualitetit, letërsisë dhe jetës. Te "Dashuri pa rezistencë" nuk do të gjeni kufij rreptësisht të përcaktuar dhe ndarje sinorësh.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages142
ISBN9789994346578
RedaktoriTereza Basho
Viti i botimit2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Haxhimusai