Dashuri pa rezistence Shiko më të madhe

Dashuri pa rezistence

Gilles Rozier BDI0037

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

I vendosur në Francën e pushtuar nga nazistët, në atë botë vulgare të sunduar nga ligësia dhe shtypja, "Dashuri pa rezistencë" i Gilles Rozier-së është një roman mbi instinktin seksual dhe dëshirën e pashtershme.

Më shumë detaje

901 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789994346578

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Gjëra të tmerrshme ndodhin vazhdimisht. Ndaj ne gozhdohemi, shqetësohemi dhe rrëmbehemi nga narratori pa emër. "Nëse doni t'ju tregoj çka ndodhur", kështu fillon libri, "le të vëmë pak Shuman. Muzika e tij më fut gjithmonë në kujtime. Lieder, po". Ky është një tregues i aftësisë dhe i talentit të Rozier-së që me vetëdije fut Shumanin dhe kufijtë, sakaq të zbehur, mes rezistencës dhe bashkëpunimit, heroizmit dhe çmendurisë, kënaqësisë dhe vuajtjes, pasionit dhe sundimit, gjinisë dhe seksualitetit, letërsisë dhe jetës. Te "Dashuri pa rezistencë" nuk do të gjeni kufij rreptësisht të përcaktuar dhe ndarje sinorësh.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe142
ISBN9789994346578
RedaktoriTereza Basho
V. Bot2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Haxhimusai