Libri i rërës View larger

Online only

Libri i reres

Jorge Luis Borges ZEN0010

New product

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789995678753
Viti i botimit2009

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Thanë pë autorin:

"Një mjeshtër i pranuar i stilit: saktësia e tij foljore, refuzimi i salltaneteve, anglicizmi mjeshtëror i gjuhës së tij amtare dhe ndjenja e fortë e gjuhës... kanë ndikuar gjerësisht mbi shkrimtarin e mëvonshëm."

The Times


"Ai është një botë idesh të qarta, të dëlira dhe, në të njëjtën kohë, të pazakonta që... janë shprehur ndër fjalë me një drejpërdrejtësi e përkorje të shkëlqyer. Tregimtar madhështor. Ne i lexojmë tregimet e Borgesit me kërshëri hipnotike..."

Mario Vargas Llosa

"Borges, Joyce, Kafka ndërtojnë trekëndëshin ideal të letërsisë së shekullit të XX – të. Për emra të tjerë që do më sugjeronit, do duhej të më paguanit ryshfet."

Umberot Eco

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages144
ISBN9789995678753
Shtëpia botueseZenit
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiAzem Qazimi