Ligjerata View larger

Ligjerata

Jorge Luis Borges BPS0015

New product

Përshkrim i shkurtër

Kështu ndodhi që në moshën 47 vjeç, para meje u hapën perspektivat e një jete të re dhe pasionuese. Udhëtova në veri e në jug të Argjentinës dhe Uruguait, duke mbajtur ligjërata për Swedenborg un, Blake un, për mistikët persianë dhe kinezë, për budizmin dhe poezinë gauço, për Martin Buber in, për Kabalën.

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
Fletët216
ISBN9789928413604
Viti i botimit2013

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët216
ISBN9789928413604
Viti i botimit2013
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFeride Papleka