Libri i qenieve imagjinare View larger

Libri i qenieve imagjinare

Jorge Luis Borges ZEN0011

New product

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789992794852

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Thanë për autorin:

"Bota e Borges – it është bota e qartësisë, kthjelltësisë e njëkohësisht botë e ideve të pazakonta... e shprehur me fjalë jashtëzakonisht të drejtpërdrejta. Ai është një tregimtar i madhërishëm. Gjithë ne i lexojmë rrëfimet e Borgesit me një përhumbje gati hipnotike."

Mario Vargas Llosa

"Borges është gjiganti që ka pasuruar shkrimin dhe fjalorin e fantazisë dhe fantazimeve tona. Vetëm ai mund ta ëndërrojë botën me një përpikmëri të tillë intelektuale."

Ian McEwan

"Borges, Joyce, Kafka ndërtojnë trekëndëshin ideal të letërsisë së shekullit të XX – të. Për emra të tjerë që do më sugjeronit, do duhej të më paguanit ryshfet."

Umberto Eco

Data sheet

pages192
ISBN9789992794852
Shtëpia botueseZenit
Published year2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiAzem Qazimi