Libri i rërës Shiko më të madhe

Vetëm online

Libri i reres

Jorge Luis Borges ZEN0010

Libër i ri

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789995678753

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Thanë pë autorin:

"Një mjeshtër i pranuar i stilit: saktësia e tij foljore, refuzimi i salltaneteve, anglicizmi mjeshtëror i gjuhës së tij amtare dhe ndjenja e fortë e gjuhës... kanë ndikuar gjerësisht mbi shkrimtarin e mëvonshëm."

The Times


"Ai është një botë idesh të qarta, të dëlira dhe, në të njëjtën kohë, të pazakonta që... janë shprehur ndër fjalë me një drejpërdrejtësi e përkorje të shkëlqyer. Tregimtar madhështor. Ne i lexojmë tregimet e Borgesit me kërshëri hipnotike..."

Mario Vargas Llosa

"Borges, Joyce, Kafka ndërtojnë trekëndëshin ideal të letërsisë së shekullit të XX – të. Për emra të tjerë që do më sugjeronit, do duhej të më paguanit ryshfet."

Umberot Eco

Të dhëna

Faqe144
ISBN9789995678753
Titulli origjinalZenit
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiAzem Qazimi