Reduced price! Tregimet - Jorge Luis Borges View larger

Tregimet - Jorge Luis Borges

Jorge Luis Borges BPS01500

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky vëllim përmbledh të gjitha tregimet e shkruara nga Borges-i, një ndër trashëgimitë më ndikuese dhe të jashtëzakonshme të letërsisë perëndimore. Universi borhesian, plot me pasqyra, labirinte, tigra, biblioteka, gauço dhe maska, është një nga peizazhet themelore të shekullit XX. “Libri i librave” ishte një temë e preferuar dhe e ripërsëritur e Borges-it përgjatë gjithë jetës dhe krijimtarisë së tij. Ky është libri i librave të tij.

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
ISBN9789928185877

1 380 Lekë

-8%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages555
ISBN9789928185877
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBashkim Shehu