Optika e Schmitt-it per Skenderbeun View larger

Optika e Schmitt-it per Skenderbeun

Xhafer Martini A-002779

New product

Përshkrim i shkurtër

Pas botimit të veprës së Schmitt për Skënderbeun, shumë kundërshtime ishin emocionalë. Bazoheshin mbi historitë e mitit mbi Skënderbeun dhe paprekshmërisë së tij, si një figurë e rëndësishme e botës shqiptare. Autori i këtij botimi është përpjekur që bazuar në trashëgiminë popullore, tregimet, legjendat, toponiminë e vendit ku u rrit dhe kaloi fëmijërinë Skënderbeu, të bëjë një oponencë ndaj reale ndaj veprës së Schmitt.

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789995604349

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages106
ISBN9789995604349
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë