Hazis Ndreu View larger

Hazis Ndreu

Xhafer Martini A-005088

New product

Përshkrim i shkurtër

Një biografi e shkurtër e Hazis Ndreut shkruar nga një bashkëkohës i tij. Një vështrim i Hazisit që nga fëmijëria deri në fund të jetës, përmes kontributit të tij në të gjitha fushat e kulturës.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928307095

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një portret nga brenda i jetës së Hazis Ndreut si rapsod, këngëtar, valltar, mjeshtër i alegorisë, kontributit jo vetëm në mbledhjen e alegorive dhe këngëve popullore, por edhe në fushën e historisë. Ata që nuk e kanë njohur Hazis Ndreun, përmes këtij botimi do të njihen me më të mirën e tij. Një portret i një njeriu që ka arritur gjithçka me zgjuarsi e përmes sakrificave.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages128
ISBN9789928307095
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë