Optika e Schmitt-it per Skenderbeun Shiko më të madhe

Optika e Schmitt-it per Skenderbeun

Xhafer Martini A-002779

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pas botimit të veprës së Schmitt për Skënderbeun, shumë kundërshtime ishin emocionalë. Bazoheshin mbi historitë e mitit mbi Skënderbeun dhe paprekshmërisë së tij, si një figurë e rëndësishme e botës shqiptare. Autori i këtij botimi është përpjekur që bazuar në trashëgiminë popullore, tregimet, legjendat, toponiminë e vendit ku u rrit dhe kaloi fëmijërinë Skënderbeu, të bëjë një oponencë ndaj reale ndaj veprës së Schmitt.

898 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789995604349

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe106
ISBN9789995604349
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë