Letërkëmbim me presidentin View larger

Leterkembim me presidentin

Ismail Kadare BO0138

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky letërkëmbim midis presidentit Ramiz Alia dhe shkrimtarit Ismail Kadare, është botuar së pari në Francë, në fillim të vitit 1991, disa muaj pas vendosjes së shkrimtarit në këtë vend. Letërkëmbimi që i përket fillimit të vitit 1990, përbën pjesën e dytë të librit “Nga një dhjetor në tjetrin”, botuar njëherësh në shqip dhe në frëngjisht, nga shtëpia botuese “Fayard”, në Paris.

More details

34 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789994332526
Viti i botimit2005

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Katërmbëdhjetë vjet pas rënies së regjimit komunist në Shqipëri, në kohën kur faktet historike zëvendësohen shpeshherë nga rrëfime fantaziste, që u mungon jo vetëm saktësia, por edhe thelbi i së vërtetës, botimi i dokumenteve të pakundërshtueshme, është më se i domosdoshëm.

Me këtë “Letërkëmbim me presidentin” shtëpia botuese “Onufri” hap serinë e botimeve dokumentare, që lidhen kryesisht me sferën e letërsisë e të artit.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages104
ISBN9789994332526
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat16x21.6