Letërkëmbim me presidentin Shiko më të madhe

Leterkembim me presidentin

Ismail Kadare BO0138

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky letërkëmbim midis presidentit Ramiz Alia dhe shkrimtarit Ismail Kadare, është botuar së pari në Francë, në fillim të vitit 1991, disa muaj pas vendosjes së shkrimtarit në këtë vend. Letërkëmbimi që i përket fillimit të vitit 1990, përbën pjesën e dytë të librit “Nga një dhjetor në tjetrin”, botuar njëherësh në shqip dhe në frëngjisht, nga shtëpia botuese “Fayard”, në Paris.

Më shumë detaje

34 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789994332526

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Katërmbëdhjetë vjet pas rënies së regjimit komunist në Shqipëri, në kohën kur faktet historike zëvendësohen shpeshherë nga rrëfime fantaziste, që u mungon jo vetëm saktësia, por edhe thelbi i së vërtetës, botimi i dokumenteve të pakundërshtueshme, është më se i domosdoshëm.

Me këtë “Letërkëmbim me presidentin” shtëpia botuese “Onufri” hap serinë e botimeve dokumentare, që lidhen kryesisht me sferën e letërsisë e të artit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe104
ISBN9789994332526
V. Bot2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat16x21.6