Reduced price! Ngjarje qe nuk harrohen View larger

Ngjarje qe nuk harrohen

Vili Minarolli A-000139

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një rrëfim i Autorit për periudhën e regjimit komunist në Shqipëri dhe zhvillimet e mëvonshme demokratike të shoqërisë shqiptare. I organizuar në disa kapituj dhe me një shtrirje të gjerë kohore, libri hedh dritë mbi shumë prej ngjarjeve e aktorëve kryesorë që kanë cilësuar shoqërinë shqiptare përgjatë 25 viteve të tranzicionit. Autori, si njëri ndër protagonistët kryesorë e njohës i thellë i politikës së pasviteve ’90, rrëfen të vërteta që ngjallin debat, tronditin, por edhe ndriçojnë anë të errëta të figurave më të njohura të politikës, të botës akademike dhe të asaj diplomatike.

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928217509

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages572
ISBN9789928217509
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë