Ne kafenene e Benit ne sheshin Omonia View larger

Ne kafenene e Benit ne sheshin Omonia

Vili Minarolli BDI0398

New product

Përshkrim i shkurtër Emigrantët shqiptarë të sheshit Omonia, ndoshta e njohin këtë kafene? Apo një tjetër të ngjashme me të? Ngjarjet që trajtohen në këtë vëllim me tregime bazohen tërësisht në aktualitetin shqiptar, në shtjellat ku është përfshirë shoqëria jonë në tranzicion.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9790000000000
Viti i botimit2016

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Boshti i të gjitha rrëfimeve është emigracioni, por çdo tregim përbën në vetvete një copëz të dramës që përjeton individi-emigrant, duke krijuar kështu një mozaik fatesh e karakteresh të ndryshme, që i japin gjallëri dhe e bëjnë më të larmishëm tekstin në fjalë.

Data sheet

Lloji i botimitHardcopy
pages192
ISBN9790000000000
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë