Ngjarje qe nuk harrohen Shiko më të madhe

Ngjarje qe nuk harrohen

Vili Minarolli A-000139

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një rrëfim i Autorit për periudhën e regjimit komunist në Shqipëri dhe zhvillimet e mëvonshme demokratike të shoqërisë shqiptare. I organizuar në disa kapituj dhe me një shtrirje të gjerë kohore, libri hedh dritë mbi shumë prej ngjarjeve e aktorëve kryesorë që kanë cilësuar shoqërinë shqiptare përgjatë 25 viteve të tranzicionit. Autori, si njëri ndër protagonistët kryesorë e njohës i thellë i politikës së pasviteve ’90, rrëfen të vërteta që ngjallin debat, tronditin, por edhe ndriçojnë anë të errëta të figurave më të njohura të politikës, të botës akademike dhe të asaj diplomatike.

502 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928217509

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe572
ISBN9789928217509
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë