154 sonetet e Shekspirit View larger

154 sonetet e Shekspirit

Naim Berisha A-002844

New product

896 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928439741
Viti i botimit2017

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Duhet t’i kthehemi asaj kohe kur jetoi Shekspiri, që t’i shijosh si duhet sonetet e mrekullueshme të tij. Botëkuptimi që kishin njerëzit, atëherë, për botën, tokën, diellin, jetën e tjerë, u ndryshua me lindjen e rrethanave dhe marrëdhënieve të reja, si pasojë e zbulimeve të mëdha që u bënë në të gjitha fushat e jetës mesjetare. Lum ata, që do të kenë shansin t’i lexojnë këto sonete magjepsëse të Shekspirit, të lavdisë më të madhe letrare në botë, edhe në shqipen tonë, e cila, gjithashtu, tingëllon po aq bukur dhe madhërishëm sikundër anglishtja!

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages166
ISBN9789928439741
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë