Nata e nje lypesi View larger

Nata e nje lypesi

Naim Berisha BDI0395

New product

Përshkrim i shkurtër Ky libër është sprova e parë e autorit me tregime të shkurtra. Ai përfshin 100 tregime të shkruar ndjeshmë që mbajnë ngeshëm interesin e lexuesit.

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789994346127
Viti i botimit2007

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Naim Berisha ka kryer studimet e larta në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë, në degën Gjuhë-Letërsi, Tiranë. Më pas ka punuar si mësues muzike, gjuhë- letërsie, drejtues kulture në terren dhe në ushtri në qytetin e Peshkopisë, në qytetin e Burrelit dhe më pas në Tiranë ka punuar si gazetar. Që nga viti 1998 ai punon dhe jeton në Londër. Ai, tashmë, është autor i pesëmbëdhjetë librave artistikë. E ka nisur krijimtarinë me librin poetik "Ngado sytë e vajzës" më 1993, pasuar me vëllimet e tjera poetike: "Lejlekët e lumit tim", "Hiq dorë", "Zog i qiellit", "Le të vijnë vajzat", "Njëzet lumenj rrjedhin në klasën time", "Ç'm'i ra vrugu gjethit t'verës". Të tjerë libra të autorit janë: "Nata e një lypësi" (tregime), "Kafshët në kuvend" (poemë fabulike), "Djallëzia e kafshëve" (fabula), "Vetëvrasja e shpirtit" (roman), "Bjeshkët e dashurisë" (roman) etj.

Data sheet

Lloji i botimitHardcopy
pages128
ISBN9789994346127
Viti i botimit2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë