Vec mundem me te dashte njashtu sic je View larger

Vec mundem me te dashte njashtu sic je

Grup autorësh A-000438

New product

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef
ISBN9789928280237
Viti i botimit2018

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Jo, s’mundem me iu dhanë zgjidhje krejt problemeve t’jetës

s’kam përgjigje për dyshimet as për ndërdyshjet e tua

veç mundem me t’ndigjue e gjithçka me nda me ty…

Jo, unë s’mundem me e ndryshue

as t’shkuemen e as t’ardhmen tande

por n’se asht nevoja pranë vedit m’ke gjithnji

S’mundem me i shmangë teposhtat e tua,

veç dorën mundem me ta shtri e me të mbajtë mos me u rrzue

Gëzimi yt, fitoret e tua, triumfi yt

vërtet s’janë të miat

po shpirti më gëzon i tani kur t’shoh me flatra

S’gjykoj vendimet e marra n’jetën tande

po me të mbështetë e ndjej detyrë,

me të nxitë e me të ndihmue nëse ti më pranon!

S’mundem me i vu cak qiellit kah vërtitesh,

veç mundem me t’ofrue hapsinë të mjaftë

që ti t’naltohesh

S’mundem me ta shmangë as vuejtjen tande,

kur ndonji ndëshkim zemrën ta lëndon,

po mund t’përlotem me ty, e me i rimbledhë bashkë

krejt gastaret e nji shpirti t’thyem e me rinis nga e para

S’mundem me t’thanë as kush je, as kush duhet të jesh,

veç mundem me të dashtë njashtu siç je

dhe me mbetë përjetë Miku yt…

Jorge Luis Borges. Perkthyer nga Jozef Radi.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages254
ISBN9789928280237
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë