Reduced price! Shpikjet e mia View larger

Shpikjet e mia

NIKOLA TESLA BZ0229

New product

Përshkrim i shkurtër

"Nikola Tesla (10 korrik 1856 - 7 janar 1943) është një nga shkencëtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave; shpikës, fizikant, inxhinier mekanik dhe inxhinier elektrik. Për këtë të fundit, bashkë me Tomas Edisonin, janë kontribuesit kryesorë të fushës së elektrikës.

More details

1108 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951846080

539 Lekë

-23%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 other products in the same category:

More info

Në këtë libër, Nikola Tesla shkruan për jetën e vet, një prej gjenive të shekullit XIX dhe XX, për rritjen dhe për shpikjet e veta; për njerëzimin dhe rreziqet qe i kanosen. Shpreh pikëpamjet e veta për një varietet temash, të cilat vijojnë të jenë të rëndësishme për njerëzinë.

Një libër që do t’jua sjell jetën e një gjeniu si rrëfim në vetën e parë. I shkruar me një stil të veçantë e të drejtpërdrejtë, do të mësojmë shumëçka mbi jetën e jashtëzakonshme të një njeriu të madh."

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages120
ISBN9789951846080
Published year2023
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlir Pustina
I ri1