Reduced price! Flow – psikologjia e lumturise dhe e pervojes optimale View larger

Flow – psikologjia e lumturise dhe e pervojes optimale

Mihaly Csikszentmihalyi BZ0160

New product

Përshkrim i shkurtër

Klasiku më i shitur që mban çelësin për të zhbllokuar kuptimin, kreativitetin, performancën maksimale dhe lumturinë e vërtetë përmes ideve dhe analizave që bën në veprën e tij.

More details

5 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951817707

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 other products in the same category:

More info

Hulumtimet e famshme të psikologut legjendar Mihaly Csikszentmihalyi për "përvojën optimale" kanë zbuluar se ajo që e bën një përvojë vërtetë të kënaqshme është një gjendje e vetëdijes që quhet rrjedhë. Gjatë rrjedhës, njerëzit zakonisht përjetojnë kënaqësi të thellë, kreativitet dhe një përfshirje totale me jetën.

Në këtë botim të ri të veprës së tij novatore klasike, Csikszentmihalyi demonstron mënyrat se si mund të kontrollohet kjo gjendje pozitive; jo thjesht t'i lihet rastësisë. Rrjedha: Psikologjia e “përvojës optimale” mëson se si, duke porositur informacionin që hyn në ndërgjegjen tonë, ne mund të zbulojmë lumturinë e vërtetë, të zhbllokojmë potencialin tonë dhe të përmirësojmë shumë cilësinë e jetës sonë.

Data sheet

pages387
ISBN9789951817707
Published year2023
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1