I ri Cmim i reduktuar! Shpikjet e mia Shiko më të madhe

Shpikjet e mia

NIKOLA TESLA BZ0229

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Nikola Tesla (10 korrik 1856 - 7 janar 1943) është një nga shkencëtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave; shpikës, fizikant, inxhinier mekanik dhe inxhinier elektrik. Për këtë të fundit, bashkë me Tomas Edisonin, janë kontribuesit kryesorë të fushës së elektrikës.

Më shumë detaje

1108 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951846080

539 Lekë

-23%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë libër, Nikola Tesla shkruan për jetën e vet, një prej gjenive të shekullit XIX dhe XX, për rritjen dhe për shpikjet e veta; për njerëzimin dhe rreziqet qe i kanosen. Shpreh pikëpamjet e veta për një varietet temash, të cilat vijojnë të jenë të rëndësishme për njerëzinë.

Një libër që do t’jua sjell jetën e një gjeniu si rrëfim në vetën e parë. I shkruar me një stil të veçantë e të drejtpërdrejtë, do të mësojmë shumëçka mbi jetën e jashtëzakonshme të një njeriu të madh."

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe120
ISBN9789951846080
Viti i Botimit2023
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlir Pustina