Perse meshkujt martohen me kuckat

Sherry Argov BOT002

New product

Përshkrim i shkurtër

Një guidë që mëson femrën si të fitojë zemrën e një burri. Synimi i autores është që të nxisë gratë e nëpërkëmbura të zhvillojnë sensin e tyre të pavarësiisë. Bestseller i The New York Times

More details

106 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928001740

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një libër jashtëzakonisht zbavitës që hedh poshtë shumë mite dhe, mbi të gjitha, ofron këshilla për të ashtuquajturin "seksi i dobët", për të përmirësuar vlerësimin mbi veten dhe marrëdhënien në çift. Sepse, për fat të keq, në vitet 2000, miliona vajza nuk e kanë kuptuar ende se në dashuri fiton ai që largohet.

Për vite me radhë, sillen si të dashura të përsosura, duke gatuar darka të shijshme e duke u shndërruar në geisha. Pastaj, kur duket sikur ka ardhur çasti për Po-në e shumëpritur, ai largohet për t'u martuar me një tjetër që, para tenxheres së gatimit pëlqen restorantin dhe i jepet vetëm një në çdo tri herë.

Me një fjalë, një budallaqe. Por, në fakt, kjo budallaqja është një grua e fortë, me identitetin e vet, që e mbron me dhëmbë pavarësinë e saj.

Sherry Argov tregon me një stil ironik dhe pikant se me çfarë dashurohen vërtetë meshkujt dhe çfarë i shtyn t’u largohen "këmbëve të ngritura". Tregon se çfarë duhet bërë për të shndërruar çdo femër në një budallaqe të dashuruar dhe të respektuar përjetë.

Data sheet

pages266
ISBN9789928001740
Shtëpia botueseBOTA SHQIPTARE
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMegi Mëhilli