Heterodoksia View larger

Heterodoksia

Ernesto Sabato A-004119

New product

Përshkrim i shkurtër

Heterodoksia mund të lexohet si autobiografia shpirtërore e Sabatos. E botuar për herë të parë më 1953, ende sot komunikon me lexuesin për shkak të vlefshmërisë së jashtëzakonshme që ka. Ai preokupim për qenien që e sheh universin e zhveshur nga kuptimi në duart e teknokracisë, rrjedh nga një fuqi apokaliptike, paralajmërimin ndriçues të së cilës kemi ende kohë ta dëgjojmë.

More details

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721820

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ky mbetet nje tekst shembull për ta njohur krizën e një koncepcioni të tërë të botës dhe jetës. Fjala e Sabatos na vetëdijëson për rreziqet që i kanosen identitetit tonë, kulturës dhe shoqërisë, në një nga udhëkryqet me të rënda të historisë së saj.

Njeri pasionant i letrave e njeri i zhgënjyer nga shkencat, intelektual që ngrihet kundër padrejtësive, gardian i etikës dhe model i mendimtarit njerëzor, koherenca e Sabatos dhe ideve të tij, përçojnë një nevojë të fuqishme të ndryshimit shpirtëror dhe një betejë kundër indiferencës që ka marrë hov.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages160
ISBN9789951721820
Shtëpia botueseHeterodoksia
Published year2019
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatbardha Statovci
I ri1