Maitreji View larger

Maitreji

Mircea Eliade BLM0857

New product

Përshkrim i shkurtër “Maitreji” është libri i shtatë i kolanës “ANIMA”, i shkruar nga Mircea Eliade, një ndër personalitetet më të mëdha, të njohura botërisht, të shekullit XX. Eliade, studiues, teoricien, filozof dhe shkrimtar, në këtë roman, më shumë sesa për erudicionin që e karakterizon personalitetin e tij, preokupohet për emocionin dhe na sjell një histori sa të bukur, po aq edhe të dhimbshme dashurie, që ballafaqon dy kultura krejtësisht të ndryshme. Kjo është historia tragjike e dashurisë mes Maitrejit, dhe Alanit, një indianeje dhe një anglezi, kulturat e ndryshme të të cilëve bëhen përcaktuese për kursin e tyre jetësor. Romani u përkthye nga Maniela Sota

29 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dukagjini
ISBN9789951055482

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages284
ISBN9789951055482
Published year2022
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiManiela Sota
RomanSagë&Histori