Shtengimi i vidhes View larger

Shtengimi i vidhes

Henry James BLM0855

New product

Përshkrim i shkurtër Qoftë i parë si një eksplorim delikat, i vetëdijshëm i shtëpisë së përhumbur të kulturës viktoriane, i mbushur me jehona shqetësimesh seksuale dhe sociale, ose thjesht si “historia më e pashpresë e keqe që kemi lexuar ndonjëherë”, Shtrëngimi i Vidhës është ndoshta më e famshmja e përrallave fantazmë dhe sigurisht më e paqarta. Ky botim i ri përfshin tre tregime fantazmash të ribotuara rrallë nga vitet 1890, “Sir Edmund Orme”, “Owen Wingrave” dhe “The Friends of the Friends”, si dhe ekstrakte përkatëse nga fletoret dhe revistat e James.

30 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dukagjini
ISBN9789951055420

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages200
ISBN9789951055420
Published year2022
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanPsikologjik