E shenjta dhe profania View larger

E shenjta dhe profania

Mircea Eliade A-002250

New product

Përshkrim i shkurtër

"E shenjta dhe profania" është ndoshta teksti më i famshëm e një nga më të rëndësishmit e këtij autori. Në të, Eliade analizon dy koncepte kyçe të fesë dhe mënyrën se si ky dualizëm (e shenjtë-profane) paraqitet në kultura e fe të ndryshme të historisë.

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages227
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDenata Qazimi, Azem Qazimi
I ri1