Ne mbreterine e se vertetes View larger

Ne mbreterine e se vertetes

Clyde (Klajdi Thaci) A-008844

New product

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928336405

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Të kërkosh të vërtetën në Absurd nuk është fare punë e lehtë. Milordi dhe Eleonor, megjithatë, vendosin të guxojnë dhe të mos i ndalin përpjekjet për të shpjeguar dukuritë e jetës dhe për ta zhveshur atë sadopak prej mistereve. Të ndryshëm në karakter, nisur nga një perspektivë krejt personale, ata nisen drejt asaj rruge në fundin e së cilës nuk ka mbërritur askush deri më sot. E, me gjithë këtë fakt aspak ngushëllues, për ta është fare e qartë se ky është misioni që kanë në jetë, i vetmi që i bën të ndihen gjallë. Njëri prej tyre vendos të braktisë përgjithmonë Absurdin, por jo betejën për të fituar mbi errësirën dhe për të shkuar gjithnjë e më pranë dritës. Përvojat dhe peripecitë jetësore dy personazhet i përkthejnë në fjalë gjatë bisedave mbi tarracë, orëve të vona të natës. Cili prej tyre do t'i shkojë më pranë të vërtetës? A do të ketë në fund një fitues të shpallur? Këto pikëpyetje mbeten për t'u qartësuar gjatë leximit të këtij romani. Në këtë hapësirë gjigante ku ka vetëm kandidatë për fron, mbreti mund të jesh edhe ti.

Data sheet

pages160
ISBN9789928336405
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanFantashkencë
I ri1